Projděte si naučnou stezku se Simonou Babčákovou

VODŇANY – Kolik toho víte o rybách a už jste někdy rybařili? Vydejte se společně se Simonou Babčákovou na stezku, která vás provede nejen zajímavostmi města, ale i světa ryb. Z nudné procházky se tak rázem stane výlet nejen plný zábavy a informací, ale i odměn!

Stezka pobaví každého, kdo se na ní vydá a nechá se vtáhnout do sítě zajímavostí, nečekaných souvislostí, otázek i úkolů. Má třináct zastavení a je opatřena samoobslužným systém úlovků, resp. odměn. Podrobným průvodcem vám bude výtvarně zpracovaná mapa, kterou najdete uprostřed městského zpravodaje, ale obecně lze uvést, že začíná u kulturního střediska, vede přes náměstí kolem galerie a lemuje další atraktivní místa ve městě. Její cíl je v městské knihovně.

Zábavně naučná stezka Za rybami přes Vodňany je součástí Vodňanských rybářských dnů, které se letos zmenšily na jeden den. Můžete ji absolvovat buď 22. května ve 12 hodin společně s živou, hovornou a vtipnou průvodkyní Simonou Babčákovou, nebo následně kdykoliv do 13. června. Možná, že jedním z úlovků bude i její podpis!