Prostějovskou tržnici berou lidi útokem, olomoucká na svůj ortel čeká

Na tržnici dnes bylo živo

PROSTĚJOV/OLOMOUC – Je libo přísady pro vlastní pěstování nebo máte chuť na čerstvé jahody, či nové brambory? Prostějovská tržnice vám splní každé pomyšlení na aktuální i budoucí zelinářskou produkci.

Pondělí, čtvrtek a sobota jsou v Prostějově odnepaměti spojeny s tržním prodejem ovoce a zeleniny. Nejinak je tomu letos. Navzdory všem epidemiologickým opatřením se lidé na tržnici vrátili a vyjadřují jí přízeň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V pondělí nebylo na trhu k hnutí. Nakupující stály u stánků dlouhé fronty. Většina z nich byla ohleduplná ke svému okolí a používala respirátory. „Lidé chtějí převážně malé přísady košťálovin. V kurzu jsou ale už i rajčata a papriky,“ říká oslovený prodejce, „už je po „ledových mužích“, takže se může vysazovat jedna radost.“

Rostlinky rajčat se prodávají v průměru za patnáct korun, za papriku si o pět korun připlatíte. Sazenice „okurky hadovky“, cukety nebo dýně přijde na pětadvacet korun. Na nedostatek zákazníků si dnes prodejci rozhodně nemohli stěžovat. A v návaznosti na poptávku roste i nabídka.

Poněkud nejistá je situace v sousední Olomouci. Tam jsou hlavní tržní dny určeny na středu a sobotu, kdy se sem sjíždí zelináři z okolí. Ty tam jsou ale doby, kdy byla tržnice plná sortimentu každý den. Pro budoucnost tržnice není příznivý fakt, že je nabízena k prodeji historická nemovitost staré tržnice o rozloze 690 metrů čtverečních v Kateřinské ulici, která patří k nezaměnitelným dominantám města. „Interiér je kompletně vyčištěn a čeká na nového majitele,“ potvrzuje portál Sreality.

Největší skepsi však tržnici přináší nejasné využití městských pozemků, které jsou svázány složitými regulativy. Vše se zaseklo na územní studii, která má nastavit pravidla, jak prostor vlastně využít.

Výpěstky zelinářů šly doslova na dračku