Půjčením kola ve Frýdku-Místku podpoříte Kapku naděje Venduly Svobodové

Foto: raš - sdílená kola Nextbike

FRÝDEK-MÍSTEK – Onkologicky nemocné děti, respektive Nadační fond Kapka naděje, která se zabývá pomocí těmto dětem, podpoříte nyní ve Frýdku-Místku pokaždé, když si zde půjčíte sdílené kolo provozované společností Nextbike.

Silný příběh Venduly Svobodové, která Kapku naděje založila před 20 lety poté, co jí na zhoubné onemocnění krve zemřela dcera, neztrácí ani po dvou desítkách let na aktuálnosti. Onkologicky nemocným dětem nyní pomůžete, byť symbolickou částkou 1 koruny pokaždé, když se ve Frýdku-Místku projedete na sdíleném kole.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

163 sdílených kol je ve městě a okolí připraveno k jízdě už od začátku března s tím, že letos jde na Frýdeckomístecku tak zvaný bikesharing již do své čtvrté sezóny. Sdílená kola najdete i v okolních obcích Frýdku-Místku, například ve Starém Městě, Bašce, Dobré, Sviadnově a Žabni. Letos se k obcím nově přidal také Paskov.

„Kolo si lze půjčit na základě registrace v mobilní aplikaci Nextbike. Aplikací je také možné odemknout digitální zámek kola. Výpůjčka končí zatlačením páčky u zadního kola,“ uvádí o systému výpůjček provozovatel kol. Jízda na Frýdeckomístecku je již tradičně prvních 15 minut zdarma a stálí zákazníci si také mohou předplatit výhodné předplatné na měsíc, nebo celou sezónu.

Dále na našem webu

Pachatel z Ostravy si jako oběť vytipoval slepce, před činem jej pronásledoval