Řidič kamionu na Mohelnicku se lekl lesní zvěře na silnici, sjel do příkopu a vysypal náklad

MOHELNICKO – Komplikacím se nevyhnul řidič kamionu, který jel v neděli v noci po silnici z Mohelnice do Moravské Třebové. Podle jeho slov se lekl lesní zvěře na silnici, strhl řízení a sjel do příkopu. Až do včerejších 17:30 hodin byla doprava na silnici vedená kyvadlově pouze v jednom pruhu.

Komplikacím se nevyhnul dvaatřicetiletý řidič kamionu Volvo, který jel v neděli v noci po silnici z Mohelnice do Moravské Třebové. U Líšnice na Mohelnicku ho prý polekala lesní zvěř na silnici. Řidič strhl řízení a sjel do příkopu. Při nárazu do stromu se poškodil návěs a vysypaly se přepravované lahve s Coca Colou. Havarovaný kamion musel být vyproštěn. Také muselo být přeloženo 22 tun nákladu vysypaného z návěsu. „Od brzkých ranních hodin až do půl šesté odpoledne byl provoz řízen kyvadlově pouze v jednom pruhu. V době vyprošťování nákladního vozidla byla silnice zcela uzavřena,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 760.000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .