Řidič náklaďáku naboural do soupravy vozidel údržby dálnic, na místě museli zasahovat letečtí záchranáři

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Šestatřicetiletý šofér náklaďáku DAF, se pravděpodobně nevěnoval řízení a na 51.km dálnice D11 v katastru obce Polní Chrčice ve směru jízdy Hradec Králové – Praha, způsobil vážnou dopravní nehodu. Její přesnou příčinu šetří policisté z Kolína.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k nehodě došlo uplynulou neděli krátce po čtvrté hodině odpolední. Šofér nákladního vozidla náhle vybočil vpravo do odstavného pruhu a havaroval do stojící dodávky údržby dálnic. „Po nárazu došlo k odmrštění přívěsného vozíku se světelnou tabulí upozorňující na práci na silnici, kterou v tu dobu obsluhoval 39letý údržbář. Ten byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechové zkoušky u nikoho ze zúčastněných neprokázaly alkohol. Škoda na náklaďáku DAF byla odhadnuta na půl milionu korun a na údržbové soupravě 1,25 milionu korun.