Traktor sjel v noci ze srázu do potoka, řidič zůstal uvnitř zaklíněný

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Náročný zásah za sebou mají tři jednotky hasičů na Zlínsku. V noci ze soboty na neděli vyjížděly k havárii traktoru, který sjel ze srázu. Traktorista zůstal po nehodě uvězněný uvnitř.

Nehoda se stala řidiči, který jel po polní cestě z obce Šanov na Zlínsku. „Sjel ze srázu a na boku skončil v potoce. Řidič po nehodě zůstal v traktoru zaklíněn. Hasiči nejprve zajistili traktor proti pohybu a poté zraněného muže vytáhli ven. Traktoristu si do péče převzali přivolaní záchranáři,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ta nejdelší práce hasičů ale teprve začala. „Bylo nutné zastavit únik provozních kapalin a traktor dostat zpět na polní cestu. Hasiči u traktoru provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Zasypali uniklé kapaliny a další jímali do záchytné nádoby. Poté s pomocí dvou dalších traktorů pomohli hasiči postavit havarovaný traktor zpět na kola,“ vylíčila Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje