V Kroměříži se vypnou dva semafory, dopravu budou ve špičce řídit policisté

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Semafory na křižovatkách ulic Kaplanova a Hulínská a na Husově náměstí čekají opravy. Po několik dní proto budou oba vypnuty. Upozornil na to mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Na křižovatce ulic Kotojedská a Husovo náměstí zůstanou semafory vypnuté od úterý 18. května do čtvrtka 20. května a na křižovatce ulic Hulínská a Kaplanova od pátku 21. května do pondělí 24. května. „V dopravní špičce je pro řízení obou křižovatek dohodnuta pomoc Policie ČR,“ uvedl Miloslav Gerla z odboru služeb.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stávající semafory slouží už řadu let a jsou v nevyhovujícím stavu. Po opravách budou vybaveny novými řadiči. „Řadič je mozkem celého řízení křižovatky. Je v něm naprogramováno, jak dlouho bude ze kterého směru svítit zelená – podle informací o počtu aut v jednotlivých směrech. Počet řadič zjišťuje z čidel instalovaných ve vozovce,“ vysvětluje Jan Vondrášek.

Novinky čekají i na chodce, kterým se na některých přechodech automaticky neobjeví zelená. Aby mohli přejít, budou muset stisknout tlačítko.