Znojemská nemocnice umožní návštěvy v omezeném režimu

Foto: Nemocnice Z nojmo

ZNOJMO – V Nemocnici Znojmo budou od středy 19. května znovu umožněny návštěvy u hospitalizovaných pacientů. Návštěvy bude možné uskutečnit ve středu a v neděli od 14:30 do 16:30 hodin s dodržením hygienických opatření a podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

Podmínkou pro umožnění návštěvy dle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je doložení dokladu o:

  • absolvování PCR či antigenním testu s negativním výsledkem. Akceptováno bude potvrzení od lékaře nebo z laboratoře o negativním výsledku testu nebo výsledek testu vytištěný z ISIN. Výsledek testu nesmí být starší 48 hodin před zahájením návštěvy. Potvrzení z testu od zaměstnavatele nebude akceptováno.
  • prodělaném onemocnění COVID-19, které potvrdí lékařská zpráva od ambulantního lékaře nebo z hospitalizace, obsahující datum pozitivního testu; návštěva je v takovém případě možná, pokud neuplynulo 90 dnů od pozitivního testu,
  • absolvovaném očkování s certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, kdy od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu (např. vakcína Pfizer, Moderna) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19. Více informací zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.