Arboretum Semetín láká na tisícovku dřevin z nejrůznějších koutů světa

Zdroj: město Vsetín

SEMETÍN – Máte rádi přírodu, klid a krásnou krajinu? Pak je pro vás nejlepším řešením navštívit Arboretum v Semetíně, které provozuje společnost Městské lesy Vsetín. Otevřeno je pro vás od května do poloviny října v čase 9 až 18 hodin, pro větší skupiny návštěvníků lze zařídit i průvodce.

Na ploše sedmi hektarů na vás čeká více než 800 druhů dřevin, z nichž většina v naší přírodě neroste. Najdete zde i stromy ze všech koutů severní polokoule – Evropy, Asie, Ameriky či severu Afriky. Ani milovníci místních rostlin nepřijdou zkrátka, je pro ně připravena přehlídka tradičních ovocných dřevin z Valašska a západního Slovenska. „Ve většině případů jsou dřeviny opatřeny českým i vědeckým jménem a místem jejich přirozeného výskytu,“ uvedla jednatelka Městských lesů Vsetín Bohumila Holeňová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zajímavostí je, že pracovníci arboreta v posledních dnech upravují sečením trávu tak, aby se rozšiřovaly druhy trav a květin charakteristické pro karpatské květnaté louky. Díky tomu se zde začínají objevovat druhy hmyzu, které zde donedávna nežily. V horní části areálu v ovocném sadu jsou instalovány úly, k dispozici je také relaxační rybníček  a všude okolo krásná valašská krajina. Co víc si přát?