Během posledních 24 hodin došlo celkem k pěti nehodám se srnou. Celková škoda při nich přesáhla 210 tisíc korun

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Policisté upozorňují řidiče, aby byli obzvlášť opatrní v ranních a nočních hodinách, kdy je zvěř dezorientována. Ta opouští svá útočiště a více se přemisťuje a to právě přes silnice, kde následně dochází k dopravním nehodám.

Toto pondělí došlo celkem ke třem střetů se zvěří. První se přihodil krátce po poledni, kde havaroval na silnici I/16 u Jičína 71letý řidič vozidla značky Škoda, kterému do cesty z příkopu náhle vběhl srnec. Šoférovi se nepodařilo rychle zareagovat a zabránit střetu, srnec tak na místě nehody zahynul.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalšímu střetu se nevyhnul se nevyhnul ani 33letý řidič vozidla Volkswagenu obce Lískovice. Tomu do cesty vběhla srna krátce po deváté hodině večerní. I toto zvíře na místě nehody zahynulo.  V Jičíně, krátce po půl desáté večer 20letému řidiči skončila pod koly automobilu Škoda také srna.

„Dnes nad ránem na přímém úseku silnici I/35 u obce Holovousy vběhla z příkopu srna 21letému řidiči osobního automobilu VW. Přestože řidič intenzivně brzdil, došlo ke střetu,“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová. Také po čtvrté hodině ranní v obci Červená Třemešná na silnici III. třídy vběhla srna 38letému řidiči vozidla značky Iveco. Ani tento šofér již nestačil střetu zabránit.

U všech řidičů byl alkohol vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Velkým štěstím bylo, že ani u jedné nehody nebyl nikdo zraněn.