Cizinci se pokusili ukrást kola, hrozí jim vyhoštění

Foto: MP Brno

BRNO – Dva muži ve věku devětadvacet a sedmnáct let se v noci na včerejšek pokusili ukrást na Jakubském náměstí kola. Když se jim jejich čin nepodařil, rychle se z místa vzdálili. To už ale byli v hledáčku městské policie, která je zanedlouho dopadla.

Na kamerách bylo jasně vidět, jak se starší muž pokouší pákovými nůžkami přestřihnout zámek, zatímco mladší se rozhlížel po okolí. Po neúspěšném pokusu z místa rychle odešli a kličkovali ulicemi historického centra Brna. Pracovníci kamer upozornili hlídku městské policie, které se s jejich pomocí podařilo oba aktéry zadržet. „Ukrajinsky mluvící muži u sebe neměli batoh s nůžkami, přiznali se ale, že chtěli kola ukrást a přislíbili, že ukážou místo, kam zavazadlo schovali,“ dodává tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Jedna hlídka zkontrolovala, že kola jsou v pořádku na svém místě, druhá s podezřelým zamířila na náměstí Svobody, kam odhodil batoh. Strážníci oba muže předali cizinecké policii, ta zahájila řízení o vyhoštění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.