Jihlavští turisté zvou na Tesláckého šotka. Vyberte si z několika pěších či cyklistických tras

Ilustrační foto

JIHLAVA – Tradiční turistický pochod Teslácký šotek se uskuteční již tuto sobotu. Milovníci turistiky a přírody se mohou vydat pěšky nebo na kolech po trasách jarní Vysočinou.

Akce se koná v sobotu 22. května v Jihlavě, a to za dodržení přísných hygienických opatření. „Trasy pro pěší turisty jsou vedeny po turistických značených trasách a Jihlavském okruhu – s možností navštívit rekreační místo Okrouhlík. Trasy pro cykloturisty vedou po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách. Trasa rodinné turistiky je schůdná i pro rodiny s ratolestmi v kočárku,“ uvedla za odbor Tesla Jihlava Klubu českých turistů Miluše Bradová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jednotlivé trasy jsou různě náročné. Podle svých sil či schopností si každý vybere tu nejvhodnější. Trasy pro pěší jsou dlouhé 12, 17, 20, 26 a 42 kilometrů, pro cyklisty 17, 42, 57 a 75 kilometrů.

Start je v době od 6.30 do 10.00 u Tesly Jihlava v Havlíčkově ulici 30 v areálu bývalé Tesly Jihlava. Akce končí v 17.00 tamtéž.