Kroměřížská lávka přes Moravu se na pár dní otevře, pak se zas vrátí stavbaři

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Vydatné deště komplikují opravy na lávce pro pěší přes řeku Moravu v Kroměříži. Práce se proto přerušily, než bude možné položit finální pochůzí vrstvu. Během té doby se chodcům dočasně otevře.

Lávka zůstane otevřená minimálně do konce týdne. „Lávka je schopna provozu, proto chceme občanům vyjít vstříc a lávku na přechodnou dobu od rána v úterý 18. května otevřeme. Až se počasí zlepší, lávka bude na pět až sedm dnů opět uzavřena, o čemž budeme občany předem informovat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavbaři tu dokončují opravy, které loni nestihli rovněž kvůli nepříznivému počasí. Poslední fáze prací totiž vyžaduje příznivé podmínky. „Pro položení finální vrstvy povrchu je nutné, aby lávka byla suchá, a po položení povrchu na ni nesmí alespoň dva dny pršet,“ popsal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Nový povrch zvýší odolnost lávky proti zatékání. Stavbaři se letos již postarali o dokončení sanace podhledu nosné konstrukce lávky, zpevnění břehů u revizního schodiště na obou březích řeky Moravy a také dokončili monitorovací systém na měření vlhkosti nosné konstrukce lávky.