Letní parno zmírní mlžítka

Vodní prvky milují dospělí i děti, ilustrační foto

PROSTĚJOV – Léto ve městě bývá horké. Toho jsou si vědomi prostějovští radní, a tak se rozhodli instalovat na náměstí T. G. Masaryka dvě mlžící sprchy. Ty budou kolemjdoucím sloužit k osvěžení.

„Předpokládáme, že mlžítka ocení lidé hlavně v horkých letních dnech. Osvědčila se i v jiných českých a moravských městech a i v Prostějově budou doplňovat funkci kašen a zeleně,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vedení města se mlžítky v minulosti již zabývalo, námět pořídit jej do centra města oprášila náměstkyně Milada Sokolová. „Inspirovala mne reportáž z Frýdku – Místku, kde si lidé mlžítka velmi pochvalovali. Záměr jsme projednali a odsouhlasili jak s památkáři, tak s hygienou. Myslím, že i u nás tedy přijde v parných dnech takové zařízení vhod.

Mlžítka budou umístěna na velké i malé kuželně. Celkové náklady na jejich pořízení přijdou město na sedmdesát tisíc. Poté, co byla z náměstí odstraněna část zeleně, které poskytovala v letním parnu stín, jsou vodní prvky vítaným artiklem.