MHD ve Zlíně a Otrokovicích ukončuje letní provoz

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Cestujícím DSZO skončí neustálé prodlužování letního provozu MHD v pracovních dnech. Od 24. května se začne jezdit podle standardních jízdních řádů. Oznámil to dnes mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Jak rozvolňování pokračuje, lidé se vrací do práce a žáci do škol, tak se začínají plnit vozy MHD. „Žáci se vracejí do škol, otevřely se obchody, obnovují se služby. Očekáváme, že se lidé budou vracet i do vozidel hromadné dopravy. Nabídneme jim již plnou přepravní kapacitu,“ vysvětlil vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První vozy vyjedou standardně už příští pondělí. V jízdních řádech na zastávkách jsou časy značeny v prvním sloupci.

Cestujícím zůstává nadále povinnost zakrývat si v prostředcích veřejné dopravy dýchací cesty respirátorem. V opatřeních proti koronaviru ale nebude polevovat ani dopravní podnik. „Vytváříme pro cestující ve vozidlech MHD bezpečné prostředí, nadále budeme pokračovat v každodenní dezinfekci madel a dotykových ploch uvnitř trolejbusů a autobusů a pokračuje také pravidelná ozonizace interiérů vozidel,“ ujistil vedoucí dispečer Jan Tesař.

Takzvané letní jízdní řády platily pro MHD ve Zlíně a Otrokovicích z důvodu koronavirové pandemie nepřetržitě již od vánočních svátků v závěru uplynulého roku. V předchozím roce jezdily trolejbusy a autobusy podle letních jízdních řádů od poloviny března až do konce srpna. Jízdní řády pro soboty, neděle a svátky se neměnily. Letní jízdní řády představují snížení přepravní kapacity MHD proti běžným pracovním dnům asi o deset procent.