Policisté školákům připomínají: Vždy se před přechodem rozhlédni!

Zdroj: Policie JMK

BLANSKO, VYŠKOV – S návratem dětí do školních lavic se v ranních hodinách zaplňují přechody pro chodce školáky. Policisté dohlíží na jejich bezpečnost a opakují jim pravidla správného přecházení, jako například v Blansku a ve Vyškově.

Pro řidiče to znamená větší ostražitost, neboť někteří školáci nemají po delší pauze zažitá správná pravidla přecházení. Někteří sice správně odpoví, že se mají rozhlédnout, ale praxe je jiná. Jihomoravští policisté je budou v těchto dvou týdnech upozorňovat na to, že chodci nemají na přechodech absolutní přednost. „Aby si děti správná pravidla přecházení mohly kdykoli zopakovat, dostaly od policistů tzv. úkolníčky, kde se mohou dočíst, že se mají před vstupem na přechod pro chodce vždy rozhlédnout a to nejprve na levou stranu. Právě odtud je totiž může nejdříve ohrozit přijíždějící vozidlo. Ty nejšikovnější pak ještě dostaly od krajského koordinátora BESIPU reflexní dárek.,“ vysvětlila policejní mluvčí Alice Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.