Šetření útoku na policisty pokračuje, podezřelý už je šestý muž

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Uherskohradišťští kriminalisté mají v případu sobotního napadení policejní hlídky nového podezřelého. Dnes dopoledne sdělili podezření z výtržnictví dalšímu muži. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až dva roky ve vězení.

Ke konfliktu došlo v sobotu ve tři čtvrtě na deset večer před restaurací Krček poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího policejního auta a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z auta vystoupila a šla incident řešit. „Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla. Na místo následně dorazilo několik policejních hlídek,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Počet podezřelých v tomto případu vzrost za poslední dva dny na šest. „V následujících dnech budou kriminalisté na případu nadále pracovat, shromažďovat důkazy, vyslýchat další svědky a vyhodnocovat kamerové záznamy, na základě kterých budou ztotožňovat další osoby podezřelé z protiprávního jednání, jež se incidentu v centru města zúčastnily,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zároveň dodala, že mimo této události se po skončení sobotního fotbalového zápasu žádné další konflikty nestaly. „Policie na základě vyhodnocení této konkrétní události posílila počet hlídek v ulicích města,“ uzavřela Kozumplíková.