Sexuální predátor známý z filmu V síti lákal nezletilou dívku z Jesenicka ke schůzce

Ilustrační foto

JESENICKO – Sexuální predátor oslovil pod falešným profilem prostřednictvím Facebooku nezletilou dívkou z Jesenicka a chtěl s ní navázat sexuální kontakt. I když mu sdělila svůj věk a o komunikaci s ním neměla zájem, deviant na to nedbal a dokonce jí přesvědčoval ke schůzce.

Ti, kteří viděli dokumentární film V síti, by si nejspíš mysleli, že muži přistižení při takových praktikách se budou cítit zahanbeni. Není tomu tak. To dokazuje tento případ, kdy sexuální predátor, jehož praktiky byly zachyceny v tomto dokumentárním filmu, pod falešným profilem na Facebooku oslovil nezletilou dívku z Jesenicka a chtěl s ní navázat sexuální kontakt. I když mu dívka sdělila svůj skutečný věk a o komunikaci s ním neměla zájem, dále na ni naléhal a dokonce ji přesvědčoval k osobní schůzce. Naštěstí si dívka toto jednání nenechala pro sebe a tak se do případu vložili kriminalisté. „Podařilo se jim zjistit, že se jedná o 38letého muže trestně stíhaného pro další mravnostní jednání. Dokonce jeho praktiky byly zachyceny během natáčení filmu V síti,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Muž byl zadržen po rozhodnutí odvolacího soudu v Praze a převezen do Jeseníku. Zde si vyslechl obvinění ze spáchání přečinů ohrožování výchovy dítěte a navazování nedovolených kontaktů s dítětem. Soud akceptoval návrh státního zástupce na jeho vzetí do vazby z důvodu pokračování v trestné činnosti. Osmatřicetiletý muž je nyní tedy již za mřížemi.

V souvislosti s tímto případem policie opakovaně doporučuje rodičům nezletilých dětí, aby kontrolovali komunikaci svých dětí na sociálních sítích. Jde zejména o jejich bezpečí.