Strážníci usměrňovali několik agresivních osob, jedna z nich hrozila sebevraždou

Ilustrační foto

BRNO – V ulicích Úzká, Vlhká a Dlouhá se včera strážníci nezastavili. Během jediného dne zde usměrňovali agresivní osoby, které byly nebezpečné sobě i okolí. Mezi nimi se nacházel vulgární muž, nezvladatelný návštěvník i opilý zákazník.

Dopoledne hlídka zasahovala u autobusové zastávky v Úzké ulici, kde našla rozhořčeného muže rozsypávat kolem sebe osobní věci. „Po jedné z cestujících hodil krabičku od jídla a žena si kvůli tomu prokousla ret,“ objasňuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Po výzvě k předložení dokladů vytáhl čtyřiačtyřicetiletý muž peněženku a začal z ní vyhazovat obsah. Celou dobu mluvil velmi sprostě a stále se pokoušel odejít. Poté napadl i jednoho člena hlídky, byly mu proto nasazeny pouta. Dotyčný je nyní podezřelý z několika přestupků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krátce po poledni zase řešila hlídka návštěvníka kontaktního centra ve Vlhké ulici. Tento problematický klient měl již z minulosti zakázaný vstup do objektu z důvodu jeho nekontrolovatelného chování a emotivním výstupům. S tím se ale nechtěl smířit a začal se do areálu dobývat. Neplatily na něho ani pokyny personálu, ani zákonné výzvy strážníků. „Třiačtyřicetiletého muže jsme vyvedli, jelikož nebyl schopný se kontrolovat, nechali jsme se ho převézt na záchytnou stanici, kde si ho převzal lékař. Neuposlechnutí výzvy dořeší správní orgán,“ dodává Ghanem.

A do třetice odpoledne v bohunickém supermarketu nechtěl zákazník uposlechnout ostrahu, když svým agresivním chováním děsil návštěvníky i personál prodejny. Na místo byla přivolána hlídka, která dotyčného našla sedět venku na lavičce a z jeho pohybů usoudila, že je pod vlivem alkoholu nebo drog. „Jakmile strážníky uviděl, začal vyhrožovat sebevraždou a snažil se udeřit hlavou o zeď,“ říká Ghanem. Muži zákona mu v tom zabránili, použili donucovací prostředky a spoutali ho. Sanitka potom devětatřicetiletého muže odvezla na záchytnou stanici.