Tropic Hukvaldy je skvělé místo pro celodenní výlet s rodinou či přáteli

Expozice Tropic Hukvaldy. Zdroj foto: Tropic Hukvaldy

Chcete si popovídat s mluvícím papouškem? Projít se asijskou zahradou a poslouchat melodii zvonkohry? A přitom poznat podivuhodné rostliny a živočichy z exotických koutů světa? Pak neváhejte a vydejte se na výlet do malé zoologické zahrady spojené s botanickou. Vítejte v Tropic Hukvaldy!

Hledáte zajímavé místo pro váš výlet, ať již pojedete sami, s dětmi, rodinou či kamarády? Určitě navštivte exotický Tropic Hukvaldy. Čeká vás zde mnoho neobvyklých zážitků – prohlídka asijské zahrady, tropických skleníků a exotických rostlin a zvířat. Uvidíte sbírku drahých kamenů, zkamenělin a mušlí.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Expozice Tropic Hukvaldy. Zdroj foto: Tropic Hukvaldy

Děti budou nadšené z vodních atrakcí, jako je potůček, vodní kola, překlápěčky, fontány a vodopád. A co teprve mluvící pták Loskuták, mluvící papoušci Ara, Žako, Amazoňan a papoušek Kakadu, který umí i tančit.
Shlédnout můžete také samce pumy, leguána či krásně zbarvené bažanty. Milovníci flóry určitě zaujmou bonsaje, plodící citrusy, kiwi, papáje, fíky, moruše a další rostliny.
Přijeďte do Tropic Hukvaldy v sezoně, kdy se líhnou tropičtí motýli, čeká vás úžasná podívaná na poletující křehkou krásu těchto tvorů. Abyste tento okamžik nepropásli, sledujte internetové stránky Tropic Hukvaldy.

Expozice Tropic Hukvaldy. Zdroj foto: Tropic Hukvaldy

Zastihne-li vás během procházky déšť, nevadí, neboť z větší části je expozice zastřešená (mimo venkovní zahradu). Navíc si v Tropic Hukvaldy můžete na památku koupit okrasnou, užitkovou, tropickou nebo venkovní rostlinu, bonsaj misku či nějaký doplněk do své zahrady z pískovce, drahých kamenů a minerálů.

Turistické informace

Aktuální informace o otevírací době najdete na internetových stránkách Tropic Hukvaldy – otevírací doba. Informace o vstupném najdete Tropic Hukvaldy – vstupné.

Tip na další výlet

Obec Hukvaldy ležící v předhůří Moravskoslezských Beskyd je známá především stejnojmenným hradem. Kromě prohlídky romantické zříceniny se můžete zúčastnit různých kulturních a společenských akcí. V okolí hradu jsou další zajímavá místa, jež stojí za to navštívit. Památník a rodný dům hudebního skladatele Leoše Janáčka nebo výlety, na které jsme vás již zvali – Obora Hukvaldy a naučná stezka „Leoš Janáček očima dětí”.

Místo

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Frýdek-Místek
Obec: Hukvaldy

Kontakt

Tropic Hukvaldy
Stanislav REK
Hukvaldy 51
739 46 Hukvaldy

tel:+420 603 592 173 (možno volat denně 9.00 – 19.00 hod.)
e-mail: tropichukvaldy@seznam.cz
www.tropichukvaldy.cz

Expozice Tropic Hukvaldy. Zdroj foto: Tropic Hukvaldy