U Majáku vznikne zázemí pro sportovní a společenské akce

Foto: Wikimedia Commons

ZLÍN – V areálu uprostřed přírody ve zlínské místní části U Majáku vyroste nová budova. Blízko stávající plochy pro pétanque mezi ulicí K Majáku a Nad Březinkou se místní dočkají zázemí pro sportovní a společenské akce. Nyní pro projekt probíhá výběrové řízení, do kterého se přihlásilo osm zájemců.

Díky dobré dostupnosti a umístění areálu prostor využívají lidé z širšího okolí. Na více než půl hektaru se tu nachází hřiště pro míčové hry a dětské hřiště s pískovištěm a dřevěnými herními prvky. „Lidé z místní části zde pořádají společenská setkání jako dětský den, vánoční setkání, lampionový průvod, pouť, a další. Rekreační park využívají místní obyvatelé ke každodenní krátkodobé rekreaci a k rekreačnímu sportu,“ popsal nynější stav Miroslav Chalánek, radní pro oblast komisí místních částí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zároveň dodal, že areálu citelně chybí zázemí pro pořádání společenských a sportovních akcí a víceúčelová zpevněná plocha. „Stavba bude sloužit jako zázemí stávajícího rekreačního areálu obyvatelům místní části U Majáku. Toto vybavení by výrazně rozšířilo možnosti společenského života v této místní části,“ přiblížil záměr Miroslav Chalánek.

Stavba, kterou radnice plánuje vybudovat, má mít jednoduchou a přehlednou dispozici. „V jednopodlažním objektu, do kterého je možné vstoupit i z úrovně terénu, se nachází všechny základní funkční místnosti jako sklad zahradní techniky, sklad mobilního vybavení areálu, toalety, výdejna s občerstvením a krytý přístřešek,“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek pro oblast městské zeleně, která projekt realizuje.

Objekt bude z venkovní strany obložen dřevěným obkladem z modřínových desek, části venkovních stěn budou obloženy pozinkovaným plechem. Zároveň dojde na terénní úpravy, vytvoří se zpevněné plochy, přípojka vody a kanalizace, doplní veřejné osvětlení a provedou se sadové úpravy.