V Prostějově se v dubnu narodilo 54 miminek

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Jaro přineslo na Hanou doslova miminkovskou nadílku. V prostějovské nemocnici přivítali v měsíci dubnu na svět čtyřiapadesát dětí, z toho dvacet devět holčiček a dvacet pět chlapečků.

„Nejvíce dětí se narodilo 14. dubna. Ten den jsme měli sedm porodů, čtyři chlapečky a tři holčičky,“ sdělil tiskový mluvčí AGELU Adam Klesl. Obliba jmen se přitom moc nemění. Rodiče si pro holčičky vybrali stálice mezi jmény, jako je Eliška, Marie, Natálie, Ema, Karolína nebo Anna, zvolili ale i Alenu nebo Barboru. Velké zastoupení má i kurz moderních jmen, jejichž příkladem je Anita, Bea, Elen, Ester, Julie, Mia, Minh Anh, Nikol, Valérie, či Viola.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi kluky padla volba na Dominika, Jakuba, Antonína, Daniela, Davida, Denise, Eduarda, Filipa, Jirku, Karla, Kevina, Matěje, Mikoláše, Patrika, Radima, Romana, Sébastiena, Stanislava, Šimona, Štěpána, Tadeáše, Tobiáše, nebo exoticky znějícího Quang Minh.