Video: Dvakrát načapaný 19letý mladík, pod vlivem drog a bez řidičáku, má policistům co vysvětlovat

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Mladík za volantem spatřil policisty, zřejmě plný strachu před kontrolu zrychlil, zabočil do nejbližší ulice a tam se vyměnil se spolujezdcem. Vrchlabští policisté však na tuto fintu neskočili.

K události došlo, jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, uplynulou neděli ve Vrchlabí, hodinu po půlnoci. Vrchlabští policisté si vytipovali ke kontrole vozidlo Škoda Octavia, v Lánovské ulici, které jelo v protisměru a mělo zapnutá výstražná světla. Na výzvu k zastavení řidič reagoval zrychlením jízdy a odbočil ulice Českých Bratří, kde náhle zastavil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič vyběhl ven z auta a zůstal stát za vozidlem. Na jeho místo rychle přesednul spolujezdec. Na zadních sedadlech zůstala sedět dvě neplnoletá děvčata. Ve spolujezdci byl ztotožněn 18letý mladík, jehož otci auto patřilo,“ říká mluvčí. O rok starší mladík, který vyběhl z auta ven, předložil policistům ke kontrole pouze občanský průkaz. Ti mu provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, avšak test na drogy byl pozitivní na pervitin.

Policisté si mladíka pořádně proklepli v evidencích a zjistili, že má od konce minulého roku udělen roční zákaz řízení. Ten dostal včetně pokuty za to, že seděl za volantem bez řidičáku. To však nebylo zdaleka všechno, protože ve čtvrtek 13. května byl v ranních hodinách načapán za volantem také pod vlivem drog. „V obou případech byl vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, jemuž se podrobil a byla mu zakázána další jízda,“ dodává mluvčí.

Mladého muže nyní čeká trestní stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za to může být odsouzen až na 2 roky do vězení.