Video: Ostravská univerzita zasadí za každou přijatou přihlášku strom

Foto: OU

OSTRAVA / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Také letos se rozhodla Ostravská univerzita, že za každou přihlášku, kterou sem zájemci o studium podají, vysadí strom. A protože zájem o studium na „Ostravské“ roste, nebude stromů vůbec málo.

„Stromy vysadíme tam, kde je jich nejvíc potřeba, a to v lesích zdevastovaných kůrovcem. Chceme tím dát najevo, že ovlivňování buducnosti je pro naši univerzitu posláním, které je spolu se studenty připravena naplnit,“ uvedla za univerzitní tiskové oddělení Michaela Davidová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kolik stromů to tedy bude? Zájem o Ostravskou univerzitu roste. Přihlášek zde letos dostali o 17 procent více, než loni, a to téměř 11 tisíc. Zvýšený zájem o studium škola registruje rovnoměrně u všech šesti fakult. Na některé studijní programy je zároveň stále možné se ještě  přihlásit a počty přihlášek ještě porostou. Studijní programy a termíny podávání přihlášek ZDE.

Zde video z předchozího sázení stromků:

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů