VIDEO: Zlodějka kola v Brně měla šikovné prsty a lakované nehty

zdroj: Policie JMK

BRNO – Policisté pátrají po neznámé ženě zachycené na kamerovém záznamu při krádeži kola z bytového domu. Vnikla do domu, odstřihla kolo a odjela na něm.

Už o druhé jízdní kolo přišel koncem letošního března třicetiletý muž v Brně Králově Poli. Nechával ho zamčené k zábradlí u schodiště ve společných prostorách bytového domu. Díky tomu, že je vstup do domu monitorován bezpečnostní kamerou, je na záznamu vidět žena, která kolo odvezla. Na záznamu je zachycena, jak nějakým nástrojem překonává vstupní dveře a po chvíli jimi odchází i s ukradeným kolem. „Policisty na videu zaujalo i to, jak má žena na záznamu upravené nehty,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Zručná zlodějka však při akci nebyla moc pozorná. Jinak by si musela  všimnout  piktogramu na dveřích, který upozorňuje na přítomnost záznamového zařízení. Tato její chyba může rozhodnout o jejím dopadení.  „Pokud osobu na záznamu poznáváte, zavolejte na linku 158,“  doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.