Vysočina má prvenství v třídění odpadů

KRAJ VYSOČINA – Každý obyvatel kraje vytřídil v roce 2020 téměř 60 kilogramů tříděného odpadu. A pokud k tomu započítáme i kovy, má Vysočina mezi ostatními kraji rovnou prvenství.

Podle dat společnosti EKO-KOM, a. s. vytřídil každý obyvatel Vysočiny dohromady 59,7 kilogramu papíru, plastu, nápojových kartonů, čirého a barevného skla, což je o 3,5 kilogramu více než v roce 2019. V rámci republiky se tak Vysočina umístila na třetím místě. Co se týká kovů, patří Vysočině s 20,6 kilogramy na osobu první místo.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Podobně zaujímá Vysočina přední příčky v hodnocení krajů ve sběru elektrospotřebičů a baterií. Dokazují to dlouhodobé statistiky a díky ukázněným občanům, zodpovědné práci obcí, měst a svozových firem patří náš kraj dlouhodobě mezi nejlepší v Česku,“ pochvaluje si výsledky náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Lukáš Vlček. Vysočina má navíc mezi ostatními kraji nejhustší sběrnou síť.

Každý obyvatel kraje Vysočina vloni vytřídil v průměru 80,3 kilogramů papíru, skla, plastů, nápojových kartonů a kovů. Druhé místo patří Olomouckému kraji s 78,6 kilogramy na obyvatele a třetí je Královehradecký kraj, kde jeden člověk průměrně vytřídil 77,7 kilogramu odpadu.