Zamyslel se a už se řítil po dálnici jako po závodní dráze

OLOMOUCKO – Ve středu 12. května kontrolovala policejní hlídka dodržování rychlosti na dálnici D 35 ve směru na Olomouc. Náhle kolem hlídky proletělo Porsche A911. Policisté se ihned se zapnutými majáky za autem vydali. Osmačtyřicetiletý řidič zahanbeně vysvětlil důvod své rychlé jízdy

Ve středu 12.května před půl jednou odpoledne kontrolovala policejní hlídka dodržování rychlosti na dálnici D35 ve směru na Olomouc. V tento čas kolem hlídky proletělo Porsche A911. Policisté se ihned se zapnutými majáky za autem vydali. Na nejbližší odstavné ploše řidič poslušně zastavil a podrobil se policejní kontrole. Na dotaz, proč jel tak rychle, odpověděl osmačtyřicetiletý řidič zahanbeně, zamyslel jsem se a sešlápl více plynový pedál a už to bylo. „Místo maximální povolené rychlosti 130 km/hod se auto řítilo 211 km/hod,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. Doklady měl řidič v pořádku, test na alkohol a drogy byl negativní. Nejednalo se o žádného přestupce recidivistu, jen rychlé auto a chvíli nepozornosti. Přestupek policisté postoupili správnímu orgánu k dořešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Rychlá jízda je podle Marty Vlachové jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. V letošním roce se stalo 271 nehod zapříčiněných právě rychlou jízdou. Zemřely při nich 4 osoby, 75 jich bylo zraněno lehce a 3 těžce, ve 14 případech byli řidiči pod vlivem alkoholu. Proto se policisté na měření nejvyšší povolené rychlosti každý den zaměřují. Celkem v letošním roce šetříme 1424 nehod, při kterých zemřelo 7 osob, 13 bylo zraněno těžce a 271 lehce. Alkohol byl zjištěn u 57 viníků nehody.