Zdražení jízdného v meziměstské dopravě padne brzy na Moravskoslezský kraj

Foto: (fb) 3CSAD - ČSAD Havířov, ČSAD Karviná, ČSAD Frýdek-Místek

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zdražení meziměstské autobusové dopravy dnes ohlásilo vedení Moravskoslezského kraje. Jako argument, proč k němu dojde, kraj uvádí pandemii koronaviru, výrazně nižší daňové příjmy do krajského rozpočtu a platnost nových daňových zákonů. Cestující tak musí počítat s tím, že si už od začátku letních prázdnin za jízdenky připlatí.

Přestože se změny v ceníku integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS a jeho struktuře obvykle provádějí se zahájením nového kalendářního roku, výjimečná situace teď nutí kraj provést změnu cen už od 1. července.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Cenu jízdného za jeden kilometr se v příměstských autobusech v rámci kraje dařilo držet na stejné úrovni deset let. Nezměnila se od roku 2011. Nyní už to dál není možné,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu, Radek Podstawka s tím, že nevyhnutelnou změnu vyvolala rostoucí inflace i potřeba zvyšování komfortu cestujících s využitím moderních technologií.

„V nouzovém stavu, lockdownu a omezení školní výuky však došlo k výraznému poklesu cestujících veřejnou dopravou a tím i tržeb,“ dodal ještě náměstek s tím, že tržby za jízdné, tedy téměř 500 milionů korun ročně, tvoří nedílnou součást rozpočtu kraje, bez nich je současný rozsah veřejné dopravy neudržitelný.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů