Dva cizinci zaútočili v Třebíči na bezbranného muže. Ten skončil s bodnou ranou v nemocnici

ilustrační fotografie

TŘEBÍČ – Těžkým napadením vyvrcholil o víkendu konflikt mezi jedním mužem a dvěma cizinci v Třebíči. Ti muže fyzicky napadli a způsobili mu zranění, kvůli kterému musel podstoupit operační zákrok. Útočníci byli obviněni z trestného činu a skončili ve vazbě.

Drsný útok se odehrál v sobotu 15. května večer na ulici nedaleko centra Třebíče. „Mezi mužem a cizinci došlo nejprve ke sporu u provozovny, a to v souvislosti s platbou za zboží, které muž koupil. Slovní rozepři vystřídalo napadání, které přerostlo ve fyzický útok. Kopali ho, tloukli do různých částí těla a utržil také bodnou ránu do oblasti trupu,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo dorazili strážníci městské policie a vzápětí i policejní hlídky. „V lokalitě se nacházel větší počet osob, část z nich pod vlivem alkoholu, situace byla na místě vyhrocená,“ dodala Jana Kroutilová. Zraněnému muži se mezitím podařilo utéct, bezprostřední pomoc mu poskytli náhodní kolemjdoucí. Policisté jej ale po chvíli objevili a předali zdravotníkům. Ti jej odvezli do nemocnice.

Oba útočníci, které policisté zadrželi přímo na místě, strávili zbytek noci v policejních celách. Dechové zkoušky neukázaly, že by pili alkohol. V dalších dnech pak došlo na jejich trestní stíhání.

„Oba muži, ve věku třiatřicet a jednadvacet let, byli obviněni ze spáchání pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví a dále přečinu výtržnictví,“ uvedl vedoucí třebíčských kriminalistů Milan Špaček. Útočníci jsou nyní ve vazbě a v případě odsouzení mohou čekat až desetiletý trest za mřížemi. Případ kriminalisté dále vyšetřují.