Hygienici dali stopku Vybarvenému běhu, přesune se na další rok

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Lidé se oblíbeného Vybarveného běhu nedočkají ani letos. Důvodem jsou opatření proti šíření koronaviru, která akci znemožňují. Registrace se tak prodlouží do příštího roku.

Organizátoři museli kvůli covidu událost zrušit už loni, letos proto hledali způsoby, jak Vybarvený běh lidem konečně přinést. „Jednali jsme s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a snažili se nalézt možnost, jak Vybarvený běh pořádat. Podle hygieniků to však za stávajícího vývoje epidemie nelze. Mrzí nás to, ale některé věci nemůžeme bohužel ovlivnit. S ohledem na čas nutný k přípravám jsme už s rozhodnutím déle otálet nemohli,“ oznámil starosta Jaroslav Němec. Vybarvený běh se tak přesouvá na 4. června 2022.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na letošní ročník Vybarveného běhu se dosud registrovalo více než 900 lidí. „Zaplacené registrace samozřejmě zůstávají na příští rok v platnosti,“ ujistila Marcela Nehodová z radničního odboru Útvar tajemníka. Pokud by někdo chtěl peníze za registraci vrátit, může se obrátit na e-mail marcela.nehodova@mestokm.cz.

Radnice musela zrušit Vybarvený běh kvůli opatřením proti šíření koronaviru i loni. V srpnu jej pouze připomněla malým koncertem skupiny The Atavists na akci nazvané Neběžíme party. Pátý ročník akce město přesunulo na červen letošního roku, konat se opět nemůže. Ani v příštím roce však diváci nepřijdou o obě hlavní hvězdy doprovodného programu, podařilo se totiž zajistit jak kapelu Tata Bojs, tak i Barboru Polákovou.