Ivančické Slavnosti chřestu a vína začínají už v pátek

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Máte rádi chřest, tradiční jarní zeleninu? V Ivančicích se uskuteční ve dnech 21. a 22. května již 27. ročník Slavností chřestu a vína. Kvůli současným protiepidemickým opatřením je letošní program omezen na hudbu z věže a online program na speciálním kanálu youtube..

Nejlákavějším programem Slavností chřestu a vína bude jistě řemeslný a farmářský trh na Palackého náměstí, který se bude konat v pátek a sobotu vždy od 10 do 17 hodin. Ke koupi bude čerstvý Český chřest, chřestové sazenice a keramické poklopy. Na prostranství před kostelem budou podávat speciality z chřestu a také nejkvalitnější vína z několika regionálních vinařství. Vstup na akci je zdarma. Na youtube kanálu KIC Ivančice bude vystoupení oblíbeného šéfkuchaře Petra Stupky, který představí chřestové menu. Své kuchařské umění předvede finalista soutěže MasterChef Česko 2019 Jan Vorel. Doprovodná kuchařská show a kulturní vystoupení najdete na internetové stránce. Další aktuální informace ke Slavnostem chřestu a vína jsou na www.slavnostichrestu.cz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.