Jindřichův Hradec: Stavba stezky v Radouňce i Denisově ulici se protáhne

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHŮV HRADEC – Stavba stezky pro chodce a cyklisty mezi starou a novou Radouňkou bude hotova později, než se předpokládalo. To samé se týká i stezky v Denisově ulici, kde došlo ke zpoždění kvůli zvýšené hladině Vajgaru.

Stavba stezky v Radouňce měla skončit 31. května, nakonec se ale protáhne o 22 dní. „O prodloužení termínu dokončení požádala firma Pozemní stavby Telč, která stavbu provádí s tím, že ke zdržení došlo kvůli překládce vedení sítě elektronických komunikací ve vlastnictví společnosti CETIN. Překládka sítě trvala dvacet dva dní a po tu dobu nemohla dodavatelská firma pokračovat ve stavbě stezky,“ řekl místostarosta Jindřichova Hradce Miroslav Kadeřábek. Cena zůstává stejná, a to 1 280 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během stavby stezky pro chodce a cyklisty mezi Denisovou ulicí a silnicí na Jindřiš došlo k tomu, že nebylo možné ve stavbě pokračovat kvůli zvýšené hladině rybníka Vajgar. „Hladina rybníka proto musela být snížena o šedesát pět centimetrů. Zhotovitelská firma Pozemní stavby Telč provedla v místě před mostem pod hlavní silnicí I/34 sanaci podloží a založila nový propustek. Hladina rybníka byla snížena po dobu zhruba dvou týdnů,“ uvedla tisková mluvčí města Eliška Čermáková. Rada města schválila dodatek ke smlouvě, který prodlužuje termín dokončení stavby o 16 dní do 15. června. Cena stavby 2,2 milionu korun se nemění.