Kroměřížské porodní sály budou po rekonstrukci co nejvíc připomínat domácí prostředí

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Velká změny čeká na nastávající maminky, které plánují porod v Kroměřížské nemocnici. V plánu je rozsáhlá rekonstrukce porodních sálů, v nichž se rodičky budou cítit jako doma. Hotovo by mohlo být už za pět měsíců.

Cílem modernizace je poskytnout maminkám pohodlí a klidné prostředí, které připomíná domov. „Již dnes v naší porodnici maximálně podporujeme přirozený porod a máme maximální snahu ženám co nejvíce evokovat domácí prostředí, zajistit vysokou míru individualizace a soukromí při porodu. A věříme, že jakmile bude rekonstrukce hotová, komfort připomínající domácí prostředí bude ještě větší,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V rámci projektu porodnice získá tři oddělené porodní boxy s kompletním zázemím pro maminku a doprovod. „Po přestavbě zde vzniknou porodní pokoje hotelového typu s koupelnami, v jednom z těchto pokojů bude vana splňující podmínky pro porod do vody. Veškeré medicínské vybavení by mělo být ukryto za dveřmi vestavěného nábytku tak, aby nepůsobilo rušivě. Našim cílem je, aby se zde budoucí maminky cítily více jako doma či na dovolené v hotelu, než aby měly pocit, že jsou ve zdravotnickém zařízení,“ doplnil primář Vacula. Zároveň doufá, že prostředí zaujme i rodičky z Olomouckého a Jihomoravského kraje a počet porodů v nemocnici naroste.

Rozsáhlé stavební práce potrvají přibližně pět měsíců. Nemocnice do nich investuje asi 12 milionů korun.