Lidé z azylového domu se musí vystěhovat

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – První a druhé patro budovy je neobyvatelné z důvodu rekonstrukce, stavy musí být nyní snižovány kvůli špatným odpadům v přízemí. Pro klienty azylového domu je ale připraveno náhradní ubytování, sociální pracovníci jim budou denně k dispozici.

Azylový Dům Žofie ve Dvoře Králové nad Labem se v současnosti potýká s havarijním stavem odpadů v přízemí budovy, proto musí být jeho klienti ubytováni jinde. Někteří budou přestěhováni do sousední noclehárny, další do domu s pečovatelskou službou v ulici Sadová. Sociální pracovníci budou ale stále se všemi klienty v kontaktu. Ke stěhování dojde v pondělí 23. května a vše by mělo být vráceno do původního stavu do středy 30. června. Rekonstrukce prvního a druhého patra domu probíhá i nadále. „Děkuji zejména kolegům z azylového domu a odboru rozvoje, investic a správy majetku městského úřadu, klientům a panu Bořkovi za spolupráci a vstřícnost při řešení náročné situace s havárií a celkovou rekonstrukcí spojenou. Věřím, že společným úsilím složité období zdárně překonáme a brzy se vše vrátí k běžným pořádkům,“ říká ředitelka pečovatelské služby Marcela Hauke.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.