Mýval vypadá roztomile, je to ale pěkný prevít. V okolí řeky Moravy je přemnožený

UNIČOVSKO – Pokud na svých procházkách kolem řeky Moravy potkáte medvídka mývala, možná vás to rozněžní. Medvídek mýval totiž působí velmi roztomile. V nivě řeky Moravy je však přemnožený, může bolestivě kousnout a je přenašečem chorob, které jsou pro člověka velmi nebezpečné.

Městská policie Uničov varovala před výskytem medvídka mývala. „Jaro je čas mláďat, ale pozor, některé druhy jako např. medvídek mýval bývá přemnožen a potravu hledá v blízkosti lidského obydlí. Působí velmi roztomile, avšak může velmi bolestivě kousnout. Navíc je přenašečem některých chorob, které jsou pro člověka nevyléčitelné,“ varovala Městská policie Uničov na svém Facebooku. Mýval je nebezpečný nejen pro ptáky, obojživelníky, měkkýše a další ohrožené druhy, ale i pro člověka. „Tyto šelmy také přenášejí nemoci, jako je leptospiróza, vzteklina a škrkavka, které jsou přenosné i na člověka a ohrožují tak naše zdraví,“ psalo v minulosti ministerstvo životního prostředí. Přitom zrovna mývalí škrkavka může být pro člověka i smrtelná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pokud se s mývalem dostanete do přímého kontaktu, obraťte se na hlídku Městské policie Uničov, telefon 602 339 772 – pouze pro Uničov a místní části nebo kontaktujte přímo záchrannou stanici v Páteříně. Pokud bydlíte v jiném městě a přesto potkáte mývala, obraťte se na místní městskou policii.