Na jaký film vyrazíte do autokina?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ani v programu letošního majálesu nebude chybět autokino! V jeden den uvidíte jak pohádku Ať žijí duchové, tak i kultovní snímek Osvícení. Dáte přednost pohádce, nebo se chcete bát? Nebo snad obojí?

Hrdiny pohádkového kinematografického skvostu z dílny Jaroslava Uhlíře, Zdeňka Svěráka a Oldřicha Lipského Ať žijí duchové jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky absolvují nelehkou cestu za proměnou starého hradu v klubovnu. Následovat bude kultovní mysteriózní snímek Stanleyho Kubricka Osvícení, v němž Jack Nicholson jako spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu. Přijímá tedy nabídku dělat správce odlehlého hotelu a hned při úvodním pohovoru se dozvídá hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery.

Stane se z Leontýnky zase normální dívka a přijde Jack Torrance o rozum stejně jako jeho předchůdce? Autokino promítá na parkovišti Letiště České Budějovice 26. května od 21. hodin.