Násilník si z partnerky udělal boxovací pytel. Skončil nakonec ve vazbě

ilustrační foto

HODONÍN – Kriminalisté z Hodonínska obvinili sedmatřicetiletého muže z trestného činu Týrání osoby žijící ve společném obydlí. K tomuto závěru je vedlo šetření násilí obviněného muže na jeho partnerce.

v jejich domácnosti policisté opakovaně zasahovali Již v minulosti a dokonce dvakrát násilníka vykazovali ze společného obydlí. Vždy za tím stály útoky vůči jeho partnerce. Muž se však nepoučil a zvlášť pod vlivem alkoholu se dopouštěl hrubého jednání a násilí. V posledních dnech bil svoji družku tak, že si z incidentů odnesla spoustu podlitin a oděrek po celém těle. Lze říci, že mu posloužila jako boxovací pytel, kdy do ní bil pěstmi nebo ji fackoval. Nakonec ji povalil na postel a intenzivně škrtil. Po jeho zadržení zasahujícími policisty nadýchal přes 1 promile alkoholu, Skončil v policejní cele a vyšetřování případu se ujali kriminalisté. „Na konci toho bylo obvinění z trestného činu, a vzhledem k minulosti násilníka a obavám z dalšího pokračování v trestné činnosti jsme podali i návrh na vzetí do vazby. Tomuto návrhu soudce vyhověl a obviněný muž tak na soud bude čekat ve vazební věznici. Hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejedná se na Hodonínsku o ojedinělý případ. Policisté měli v posledních dnech plné ruce práce s násilníky a agresory, kteří se ve společném obydlí dopouštěli fyzického násilí a psychického nátlaku vůči svým ženám, družkám, matkám. Ve čtyřech případech byli policisté přivoláni k vyhroceným situacím, kdy je volaly buď samy napadené ženy, nebo svědci události. Násilníci, kteří byli pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, skončili v cele. Po propuštění dostali do rukou dokument a sdělení o vykázání ze společného obydlí a blízkého okolí na dobu deseti dnů.