O víkendu bude uzavřen Jihlavský tunel

JIHLAVA – V sobotu 22. května dojde od 8 hodin k uzavření Jihlavského tunelu. Doprava bude přesměrována na Znojmo i na dálnici D1 na značené objízdné trasy po ulicích Jihlavy.

Tunel bude uzavřen z důvodu čištění, kontroly a případných nutných oprav technologických zařízení. Služby města Jihlavy začnou od 8:30 hodin s mytím tunelu, čištěním kanalizace a údržbou spojenou s výměnou vadného hlavního osvětlení. Specializované firmy budou následně pokračovat odbornými pracemi na elektronickém zařízení tunelu, kontrolách elektroinstalace, a to včetně jeho revizí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po dobu uzavírky bude objízdná trasa vedena dle „Provozního řádu tunelu“ pro veškerý provoz obousměrně. Povede od mimoúrovňové křižovatky po silnicích II. třídy a místních komunikacích v Jihlavě. „Stanovená objížďka povede po ulicích Žižkova, U Cvičiště, Hamerníkova a Jiráskova. Délka objížďky je 2,4 km,“ sdělil tiskový mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek. Celá objízdná trasa bude řádně označená dopravním značením.

Tunel se během víkendu mimořádně otevře v sobotu v nočních hodinách. Důvodem bude tranzitní přesun jednotek armády USA přes území ČR. Ukončení prací a otevření tunelu je naplánované na neděli 23. května ve 22:00 hodin.