Od 1. června se rozletí spoj Ostrava – Londýn. Jak to bude s testy na letišti?

Foto: Letiště Leoše Janáčka (fb)

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pravidelné letecké spojení Mošnov – Stansted, chcete-li Ostrava-Londýn, je zpět. Její provoz bude obnoven 1. června a létat se bude dvakrát týdně.

Letecké spojení provozované společností Ryanair mohou cestující opět využít dvakrát týdně, a to každé úterý a sobotu. Aktuální podmínky pro cestování do Spojeného království zatím diktují povinnost pro cestujících vyplnit formulář „Passenger locator form“, bez kterého nebude pasažér moci nastoupit do letadla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Další podmínkou vycestování je potvrzení o kompletním očkování, nebo negativní covid test provedený akreditovanou laboratoří. A právě pomoc s testováním připravilo pro cestující letiště Leoše Janáčka v Mošnově.

„Cestující i veřejnost budou moci již brzy využít testovací centrum v prostorách letiště. Ve spolupráci se společností Spadia bude na letišti otevřeno testovací centrum, kde se cestující mohou otestovat před odletem, nebo po příletu,“ uvedli zástupci letiště s tím, že testovací centrum bude otevřeno nejpozději od 1. června.

Dále na našem webu

Špinarka znovu zazpívá! Bude to v doku-fikční hře u Bezručů