Poctivý sýr si zákazníky najde, říká výrobce z Kostelce

Važme si českých zemědělců!

KOSTELEC NA HANÉ – Z úcty k půdě, z respektu k přírodě, s odkazem našich předků. ROLS Lešany, hospodařící na 4500 hektarech orné půdy, prosperuje v zemědělské činnosti a v regionu má „zvuk“. Vedle rostlinné prvovýroby se věnuje i chovu dobytka. Nově svou produkci zhodnocuje výrobou sýrů. Jak se mu to daří, jsme se zeptali Jaroslava Kozárka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

 

Mnozí od chovu dobytka upouští, prý se jim ekonomicky nevyplatí. Vy nejenže chov neredukujete, ale navíc jste se pustili do druhovýroby. Čemu konkrétně se věnujete?

Věnujeme se výrobě sýrů z plného plnotučného mléka, bez odstředění a jiných úprav. Sýr nejde dělat bez kvalitního mléka, kvalitní mléko bez čistých, dobře živených a ošetřovaných krav. A dobytek potřebuje kvalitní krmení z našich polí. Všechno to do sebe zapadá.

 

Vedle masa je mléko nenahraditelnou surovinou pro potravinářství. Přesto jsou výkupní ceny mlékáren velmi nízké. Proto jste se rozhodli pro vlastní zpracování?

Ano. Je to přesně z tohoto důvodu. Naše zpracování mléka je rychlé, bez dlouhé přepravy, několik metrů od dojírny, tedy i ekologicky šetrné.

 

Kdo s nápadem založit vlastní sýrárnu přišel? A jaké byly náklady na její pořízení?

Já, s manželkou. Podpořila nás v tom celá rodina i společníci firmy. Bez nich by to nešlo. Za vším jsou lidé. Od péče o pole, přes sklizeň pícnin, ošetřovatele a chovatele až k personálu v mlékárně. Stálo nás to 41 milionů. Na dotace jsme bohužel nedosáhli.

 

Jaké druhy sýrů vyrábíte a jakou technikou?

Vyrábíme jeden druh sýru. Jde o Moravský výběrový sýr. Používáme technologii od společnosti Alfa laval, která dělá vše pro to, aby z kvalitního mléka vznikl kvalitní sýr. Každý bochník je jedinečný v tom, že se lisuje každý zvlášť. Samotná technologie splňuje ty nejpřísnější hygienické a veterinární podmínky.

 

Je produkce určena pouze pro prodej regionálního charakteru nebo máte ambice dostat se i do obchodních řetězců?

Chceme náš sýr nabídnout každému, kdo dovede ocenit jeho vlastnosti a jeho originalitu.

 

Kde si mohou lidé vaše sýry koupit?

Především v areálu sýrárny v Kostelci na Hané (Smržická 537). Dále oceňujeme pomoc od firmy Makovec, která nabízí náš sýr ve svých prodejnách a připravujeme spolupráci s obchodním řetězcem Hruška, který je ještě jeden z mála v českých rukou.

 

Rozšíření vaší výroby jistě přineslo i nová pracovní místa?

Ano, mohli jsme zaměstnat další čtyři lidi.

 

Čím jsou vaše sýry výjimečné?

Jsou originální, dělané s láskou a poctivostí. Zachovávají všechny živiny, včetně vitamínů rozpustných v tucích, například tolik žádaného vitamínu D3.