Přerov jede na kole, přidáte se?

V Přerově akce proběhne už potřetí

PŘEROV – Máte rádi cyklistiku a nemáte problém použít bicykl i při cestě do zaměstnání? Jezdíte rádi o víkendech na výlety a šlápnout do pedálů je pro vás úžasný relax? Pak jste těmi nejlepšími adepty do soutěže, kterou již potřetí vyhlašuje město Přerov.

Letos mohou Přerované opět šlápnout do pedálů, počítat kilometry a porovnávat se s kolegy, kdo z nich častěji seděl při cestě do práce v sedle kola. Loňský ročník akce „Přerov jede na kole“ byl kvůli covidu zrušen, letošní přípravy nezhatila ani koronavirová opatření. Od dnešního dne se zájemci mohou do soutěže registrovat. Stačí se na stránkách města jednoduše proklikat do sekce, která láká do třetího ročníku klání. Ten přináší i jednu novinku pro milovníky cyklistických výletů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vyhlašujeme dvě kategorie. Ta první se jmenuje „Pravidelnost“ a je určena pracovním kolektivům, čítajícím tři až pět členů. Týmy se musejí registrovat od 19. do 31. května. Od 1. do 25. června si pak budou členové zapisovat, kolikrát využívali k cestě do zaměstnání kolo,“ uvedla Jana Pivodová z marketingového oddělení města. A odkryla i pravidla druhé kategorie. Ta nese název „Na výlet s cyklo-kartou“ a potrvá až do konce prázdnin, tedy do 31. srpna. „Cílíme k rodinám a partám přátel či dobrých kolegů, kteří rádi podnikají výlety na kole.

Pokud zaregistrují od 19. května do 19. června svůj tým, získají odkaz na sedm nedalekých cílů a při jejich návštěvě budou sbírat razítka do kartičky, kterou jim po registraci pošleme,“ říká Pivodová. Připomíná, že vzdálenosti do Přerova nebudou závratné a hravě je zvládnou i jen trochu sportovně naladěné děti – výlety jsou naplánovány s cílem třeba na zámku v Tovačově, nebo na středověkém hradě Helfštýně. A pedály kola nejsou v soutěži podmínkou. „Je samozřejmě možné využít jakoukoliv bezmotorovou a pro zdraví prospěšnou dopravu, tedy klidně i koloběžku, nebo brusle. Kdo chce, může jít pěšky, i to se počítá,“ řekl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Soutěž má motivovat Přerovany ke zdravějšímu způsobu života a ke stmelení pracovních kolektivů. Poprvé se, ještě pod hlavičkou celostátní organizace, konala v roce 2015, kdy se do klání zapojily takřka všechny větší místní podniky. Později akci už organizovalo město samo, se svými pravidly i cenami pro účastníky. Na úspěšné soutěžící čeká odměna i letos.