Pro paměť národa se letos poběží ve Starém Městě, ve Zlíně i v Kroměříži

Foto: Adam Zimčík

ZLÍNSKÝ KRAJ – Organizátoři Běhu pro paměť národa se nevzdali a i v současných obtížných podmínkách epidemie koronaviru našli cestu, jak uskutečnit tradiční běh. Ve Zlínském kraji jsou tři zajímavé trasy, na které se sportovci vydají od 20. do 23. května. Startovným podpoří natáčení dalších příběhů z 20. století.

Běh pro paměť národa se opět vrací do Starého Města. Letos se k němu připojí rovněž Zlín a Kroměříž. „Poté co jsme si Běh vyzkoušeli ve Starém Městě, rozhodli jsme se umožnit zapojení do něj i lidem ze Zlína a Kroměříže. Tamní běžci za námi přijížděli do Starého Města, a tak věříme, nová místa ocení. Velmi vstřícně se k našemu záměru postavili i všichni spoluorganizátoři, za což jim děkujeme,“ uvedl Marek Pochylý za Mysli Jinak, hlavního organizátora Běhu pro Paměť národa ve Zlínském kraji.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Běžet mohou jak jednotlivci, tak celé rodiny či firmy. Vzhledem k aktuálním podmínkám se neodehraje hromadný start jako v minulosti. Ve Starém Městě se běžci vydají po Cyrilometodějské stezce, ve Zlíně okolo Dřevnice a v Kroměříži úžasným prostředím Podzámecké zahrady. Opět budou připraveny trasy na 10 a 5 kilometrů a symbolický rodinný běh na 1 kilometr. Možná je i varianta „kdekoli“.

Pro účast je nutné si nainstalovat běžeckou aplikaci nebo mít chytré hodinky, které zaznamenají vzdálenost a čas běhu. Aplikaci spustíte v místě startu a vyrazíte na trasu, na kterou jste se registrovali. Po doběhnutí vyfotíte záznam, z něhož bude zřejmý celkový čas, datum, a pokud je to možné, tak i celková vzdálenost vašeho běhu. Tento záznam či fotografii vložte do 23. května do výsledkového systému. Registrace je možná na beh@pametnaroda.cz.

Během uděláte dobrou věc pro své zdraví a zároveň přispějete startovným na natáčení příběhů 20. století. Každý běžec má možnost věnovat symbolicky svůj běh osobnosti, která jej inspiruje. Běhá se za letce RAF, politické vězně nebo například inspirativní babičku. Více informací naleznete na webových stránkách závodu.