Rallysprint Kopná odstartuje bez diváků a za přísných podmínek

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Fanoušky motosportu čeká hořkosladká sobota. Oblíbená rally se sice pojede, závod se ale odehraje bez diváků. Přísná pravidla budou platit i pro účastníky soutěže.

Šestidílný seriál Autoklub Rallysprint Série odstartuje v sobotu 22. května ve Slušovicích. Pořadatelé ale nebudou zřizovat žádná divácká místa, zrušen je i slavnostní start a cíl na náměstí. „Bohužel covid stanovil prostřednictvím ministerstva zdravotnictví a krajské hygieny přesné podmínky, za jakých lze motoristické podniky v současné době uspořádat. Má to pro nás velký dopad, neboť jsme pořádali Kopnou každoročně hlavně pro fanoušky. Organizovat rally bez diváků je proti naší logice, nicméně chápeme současnou nelehkou situaci a vyzýváme fanoušky, aby sledovali letošní ročník výhradně doma u počítačů nebo na displejích svých mobilů,“ sdělil Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele AUTO UH Rallysprint Kopná.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Veškeré dění včetně technické přejímky se odehraje v uzavřeném prostoru servisní zóny kolem dostihové dráhy ve Slušovicích. Celý podnik budou provázet přísná opatření pro účastníky. Samozřejmostí jsou negativní testy a respirátory. Ochrana dýchacích cest se nevztahuje pouze na posádky uvnitř závodního vozu.

Uzavírky

Po dobu soutěže se musí řidiči připravit na uzavírky. Závod se pojede na třech rychlostních tratích, které budou uzavřeny.

RZ KAMEŇÁK (Obec Vlčková – horní konec obce – za odbočením ke kempu k hájence) uzavřeno od 8:15 do 16:00

RZ HVOZDNÁ (Obec Březová směr na Nové Dvory, odbočka ke stájím – kolem fotbalového hřiště – k autobusové točně – pila MIKA směr Hvozdná. Obec Hvozdná – Osmek – příjezd od Slušovic – odbočka na Veselou. Obec Veselá příjezd od Hvozdné po začátek obce) uzavřeno od 8:50 do 14:30

RZ KOPNÁ (Obec Kašava – horní konec u autobusové zastávky směr Podkopná Lhota. Obec Podkopná Lhota. Obec Trnava – horní konec obce od Rozcestí přes Kolibu do Všeminy tenisové kurty. Obec Všemina – příjezd od Koliby po parkoviště u tenisových kurtů) uzavřeno od 11:10 do 16:30