Seniorka ležela několik hodin bez pomoci v zamčeném bytě

BRNO – Hodiny zoufalství si musela prožít třiasedmdesátiletá žena ze Slatiny. Po pádu zůstala ležet na zemi a nemohla se dovolat záchrany. Strážníci se k ní nakonec slanili a pomohli jí.

Ve slatinském panelovém domě zaslechli nájemníci zoufalé volání o pomoc. To vycházelo z bytu jejich staré sousedky. Neváhali proto a zavolali na linku 156. Za malou chvíli již byla na místě hlídka pořádkové jednotky městské policie, která je na podobné situace vycvičena. Strážníci zhodnotili situaci a zjistili, že dveře od seniorčina obydlí jsou zamčené a klíč je z druhé strany zámku. Její prosby o pomoc byly čím dál naléhavější, proto neváhali a slanili se z balkonu souseda ve vyšším patře. „Jeden z mužů zákona bez poškození pomocí speciálního vybavení otevřel balkonové dveře a vstoupil do bytu,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemohoucí žena ležela na podlaze, byla při vědomí a se strážníkem komunikovala. Popsala mu, že upadla a poranila si hlavu o roh stolu. Takto uvězněná ležela několik hodin a stěžovala si na bolest hlavy, zad a nohou. Hlídka ženě poskytla první pomoc a zavolala záchranáře. Ti ji po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice.