Valmez je o 500 kilo odpadků lehčí

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Tradiční akce s názvem Ukliďme Česko – Ukliďme Valmez letos neproběhla v klasické formě z důvodu pandemie koronaviru. Místo stovek lidí sbíraly odpadky menší skupinky, přesto se podařilo uklidit úctyhodných 500 kilogramů.

Úklid měl probíhat v období mezi 12. a 18. dubnem, Valašsko ale překvapil sníh, který akci zabránil. Z toho důvodu byla prodloužena až do 25. dubna. Poté už byl čas chopit se pytlů, vzít s sebou nadšení do práce a začít s nepříjemnou, ale záslužnou činností. „Všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na letošním jarním úklidu města a okolí, patří velké poděkování. Během dvou týdnů sesbírali 500 kilogramů odpadu, což je úctyhodné množství. Znovu se ukázalo, že lidem ve Valmezu záleží na tom, aby žili v pěkném prostředí,“ ocenila práci a nasazení občanů místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do úklidu se zapojili i členové některých městských spolků a organizací. Mimo jiné Středisko volného času Domeček, jehož pracovníci rozdávali zájemcům z řad obyvatel pytle a rukavice, dále členové Tělovýchovné jednoty Sokol Podlesí, Klub českých turistů, Osadní výbor Podlesí, Český svaz ochránců přírody Valašské Meziříčí nebo pracovníci Lesní školky. Město je tak zase na nějakou chvíli čisté a krásné a v příštím roce snad akce proběhne ve větším formátu.