Vyšetřovatelé mají dalšího podezřelého z útoku na policejní hlídku v Hradišti

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V pokračujícím vyšetřováním sobotního napadení policejní hlídky po fotbalovém zápase v Uherském Hradišti přibyl další podezřelý. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky ve vězení.

Uherskohradišťští kriminalisté včera odpoledne sdělili podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví již sedmému fotbalovému fanouškovi. „Kriminalisté na případu stále pracují, i nadále shromažďují důkazy, provádí výslechy svědků a vyhodnocují kamerové záznamy, díky nimž se jim daří ztotožňovat další osoby, které jsou z účasti na incidentu podezřelé,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ke konfliktu došlo v sobotu ve tři čtvrtě na deset večer před restaurací Krček v Uherském Hradišti poté, co jeden z fanoušků kopl do projíždějícího policejního auta a poplival čelní sklo. Dvoučlenná hlídka proto z auta vystoupila a šla incident řešit. „Při tom byli oba policisté napadeni nejméně šesti zjevně podnapilými osobami, ostatní lidé přihlíželi a napadení si natáčeli. Hlídka se bránila použitím slzotvorného prostředku a hmatů a chvatů. Při napadení policisté utrpěli drobné oděrky a došlo také k poškození služebního vozidla,“ popsala dříve Simona Kyšnerová. Pořádek se podařilo obnovit až po příjezdu dalších policejních hlídek.