Zoologická zahrada Zlín – jedno z nejhezčích míst na celé Moravě

Japonská zahrada Mu-Shin je součástí zoologické zahrady Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Zlínská zoologická zahrada zvaná také Zoo Lešná patří k nejkrásnějším zahradám celé Moravy. Svým rozdělením podle kontinentů je skutečně originální a určitě nadchne děti i dospělé. Najdete zde rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, průchozí expozice a voliéry, japonskou zahradu Mu-Shin, romantický zámek Lešná i krásný park. Navštivte zlínskou zoo, nebudete litovat.

Co všechno uvidíte ve zlínské zoologické zahradě?

Zoo Lešná vás zve na cestu kolem světa za jejími zvířecími obyvateli. Za jediný den tak procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Navštívit můžete japonskou zahradu i pohádkově krásný zámek.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Afrika

Pavilony africké zvěře jsou ve tvaru domorodých chýší s rozlehlými výběhy, které obývají zástupci savců a ptáků afrických savan, polopouštních oblastí i etiopských hor. Jsou zde paviáni dželada, plameňáci brodící se lagunou nebo připomínka Madagaskaru v podobě ostrovních expozice lemurů kata. Celkový dojem umocňuje stylová výzdoba interiérů budov, dřevěné skulptury, rytmická hudební kulisa pavilonů a rozmanitá vegetace.

Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Asie a japonská zahrada Mu-Shin

Expozice Asie je krásnou a kouzelnou částí zlínské zoo. Mnohá místa vás určitě zlákají k zastavení a odpočinku. Exotickou atmosféru s pandou červenou, tygry ussurijskými či královstvím asijských opeřenců, doplňuje řada originálních prvků – nepálské modlitební zvony, praporky štěstí, sochy Budhy nebo prostředí japonské zahrady Mu-Shin, k jejíž návštěvě jsme vás již zvali v tomto článku.

Australie

Víte o tom, že se během malé chvilky ocitnete až na dalekém tajuplném kontinentě u protinožců? V australské části s červeným pískem vás čekají věrné repliky termitišť, aboriginské malby i hluboké tóny didgeridoo nesoucí se vzduchem… Potkáte zde kivi, papoušky nestory kea a další zástupce novozélandských ptáků, klokany a dingy novoguinejské, které zlínská zoo chová jako jediná v kontinentální Evropě.

Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský

Amerika

Další vaší cestovatelskou zastávkou bude oblast Střední a Jižní Ameriky se záplavou bujné vegetace tropického lesa, bažinatou Amazonií, rozlehlými travnatými pampami za ohlušujícího křiku papoušků, písklavého „povídání“ drobných opiček a tónů zampoňas (píšťalové flétny). Seznámíte se s lachtany hřivnatými, tapíra, mravenečníky i kapybarami.

Zátoka rejnoků

Nejvyhledávanější expozicí zlínské zoo je Zátoka rejnoků. Expozice je unikátní i díky technologii přípravy a udržování kvality mořské vody. Chcete si nakrmit rejnoky? Stačí si v pavilonu zakoupit kelímek s krmnou dávkou (cena je 30 Kč). Pamatujte na to, že podle počtu zvířat a kvality vody je prodej omezený. Nemusí dostat na každého zájemce. Doporučujeme návštěvu buď ve všední dny nebo o víkendech brzy dopoledne.

Zámek Lešná

Návštěvu zoo můžete také spojit s prohlídkou krásného zámku Lešná, kde si můžete prohlédnout stylově zařízené pokoje a v tom nejkrásnějším, Sále předků, se navíc provdat či oženit.

Otevírací doba a on-line vstupenka do Zoo Zlín

Jak je zoologická zahrada otevřená a další turistické informace najdete na webových stránkách Zoo Zlín. Návštěva zoo a vstupné – informace najdete na Zoo Zlín – vstupné.

Místo výletu

Kraj: Zlínský
Okres: Zlín
Město: Zlín

Kontakt na Zoo Zlín

Zoologická zahrada a zámek Zlín – Lešná
Lukovská 112
763 14 Zlín 12
telefon: +420 577 577 101
e-mail: office@zoozlin.eu 
www.zoozlin.eu

Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský
Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský
Japonská zahrada Mu-Shin je součástí zoologické zahrady Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský