D1 u Přerova se letos nejspíš stavět nezačne!

foto: ŘSD

PŘEROV – Dostavba D1 u Přerova letos s největší pravděpodobností nezačne. Ministerstvo dopravy sice pro úsek Říkovice – Přerov zahájilo stavební řízení, jeho vydání se ale předpokládá až na podzim. Vázne i výběr zhotovitele.

Stavbu provází peripetie od samého počátku. V dubnu letošního roku se napodruhé podařilo získat územní rozhodnutí. Ministerstvo dopravy teď žádá o stavební povolení. „Ústní jednání je nařízeno na 22. června. Vydání stavebního povolení lze předpokládat ve třetím kvartálu tohoto roku,“ uvádí ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na akci probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Ani zde ale není situace jednoduchá. Jedná se o složitou a lukrativní zakázku, o kterou je velký zájem. Termín pro podání pobídek byl stanoven až na konec října, tudíž se nejméně do konce roku bude tendr vyhodnocovat.

„Jedná se o další důležitý posun k zahájení výstavby posledního úseku D1, který bude tvořit dálniční obchvat našeho města,“ neztrácí naději přerovský radní Tomáš Navrátil.

Vyhráno ale není ani z hlediska výše zmíněného územního řízení. Již v minulosti ho zrušil pro nezákonný postup ostravský soud. Poslední slovo pravděpodobně ještě neřekly ani spolky aktivistů, kteří Ministerstvo dopravy viní z toho, že před nimi tají informace.

Oznámení o zahájení stavebního řízení, s více než 150 dotčenými účastníky, je volně ke stažení na úřední desce Ministerstva dopravy.

Projekt dostavby úseku Říkovice – Přerov měří deset kilometrů. Obsahuje tři mimoúrovňové křižovatky, devět dálničních mostů a pět protihlukových stěn. Cena stavby je odhadována na 6,7 miliard korun.