Filmový festival je za dveřmi! Chystá se online program i promítání v autokině

Děti nepřijdou ani o oblíbené workshopy, pouze se odehrají online. Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Jarní část Zlín Film Festivalu startuje už za týden. Diváky vtáhne do online prostoru, kde na ně čekají skvělé filmy, besedy, rozhovory a workshopy. Zároveň se mohou vydat na virtuální prohlídku festivalových zón, na festivalové výstavy nebo do autokina. Svátek dětského filmu proběhne od 28. května do 1. června a znovu se vrátí ještě na podzim od 9. do 15. září.

Netradiční podobu měl už loňský jubilejní festival, letos přišli organizátoři s další novinkou. Program se přesune na internet, kde si ho diváci mohou vychutnat z pohodlí domova. „V době konání festivalu stačí přijít na náš web a vybrat si některou z 10 sekcí filmového nebo doprovodného programu. Vstoupit do nich bude možné od pátku 28. května, ale už nyní je možné se s obsahem programu seznámit, aby třeba divákům něco zajímavého neuteklo,“ přiblížila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Některé projekce a pořady budou mít premiéru v konkrétní časy, jiné zůstanou k dispozici během celého festivalu. Pro pořady vysílané v reálném čase vybudovali organizátoři speciální studio na Filmových ateliérech, kde se také v pátek 28. května v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení festivalu v rámci komponovaného audiovizuálního pořadu plného povídaní se zajímavými osobnostmi. „Těšíme se, že v našem festivalovém studiu přivítáme během celého dne spoustu atraktivních hostů, s nimiž se vydáme po zlínské filmařské stopě, a to nejen do minulosti, ale také do současnosti,“ láká prezident festivalu Čestmír Vančura.

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

Zajít můžete na výstavy i na promítání v autokině

Po úspěšné premiéře autokina nabídnou organizátoři hned tři filmová představení. „Půjde o trháky Le Mans ´66, Bohemian Rhapsody a novou českou komedii Bábovky podle úspěšné knižní předlohy Radky Třeštíkové,“ pozvala umělecká ředitelka Markéta Pášmová. Projekce začínají od 21.30 na parkovišti u ZOO Lešná, prodej vstupenek je možný od 24. května.

Součástí doprovodného programu bude virtuální galerie na náměstí Míru a také výstavy ve Zlatém jablku. Lidé budou moct obdivovat výtvory 24. Salonu filmových klapek a výtvarná díla zrakově postižených dětí a mládeže z Mezinárodní výtvarné soutěže Radost tvořit.

Podzimní část 61. Zlín Film Festivalu by se měla uskutečnit od 9. do 15. září v obvyklém formátu. Součástí budou klasické projekce soutěžních i dalších filmů a doprovodným programem korespondující s nosným tématem letošního ročníku, kterým je „Literatura ve filmu“.