Kapsáři mají v Brně na svědomí desítku okradených. Nedávejte zlodějům šanci!

ilustrační foto

BRNO – V posledních dnech brněnští policisté zaznamenávají stále se opakující se případy kapesních krádeží, při kterých kapsáři využívají zejména místa s vysokou koncentrací osob. Od začátku týdne evidují policisté v Brně desítku případů, při kterých majitelé zbytečně přišli o své peněženky či mobilní telefony.

Mezi nejrizikovější patří především nákupní centra, trhy a prostředky hromadné dopravy. Ale nejen zde musíme být na své věci obzvlášť opatrní. Někdy pobertům také významným způsobem nahrává i nepozornost a lehkomyslnost některých osob. Jeden z posledních případů se odehrál ve středu časně ráno v Králově Poli. Sedmašedesátiletou ženu během jízdy v tramvaji okradl šikovný kapsář, který seniorce z nehlídaného batohu na zádech sebral peněženku s veškerou hotovostí a dokonce i se zlatým prstenem. „Důchodkyni tak byla rázem způsobena škoda převyšující částku přes 3000 korun. Všem doporučujeme, aby si své cennosti ukládali jen na bezpečná místa, o kterých mají přehled. Popřípadě je vkládali do vnitřních kapes bund a nikdy nespouštěli svá zavazadla z očí,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.